Kulcsszemélyek

A Kínai Kommunista Párt teljes állami gépezetét, beleértve a bíróságokat, a médiát, a rendőrséget és a diplomáciai testületet bevonták a Fálun Gong elleni kampányba. Több személy azonban elsősorban felelős a Fálun Gong gyakorlók üldözési kampányának az elindításáért és irányításáért, és az illegális fogva tartásukért, kínzásukért és meggyilkolásukért. E személyek közül sokak ellen polgári és büntetőpereket ( lawsuits ) indítottak Kínán kívül több mint 20 országban. Itt mutatjuk be a legfontosabb kulcsszemélyek áttekintését.

​Jiang Zemin

Jiang Zemin (Csiang Cö-min) a KNK (Kínai Népköztársaság) volt államfője. Ez a beosztás három külön címet tartalmaz: pártelnök, elnök és a hadsereg főparancsnoka.

Jiang Zemin 1999 júliusában betiltotta a Fálun Gongot. Egy hónappal korábban létrehozta a 6-10-es irodát, hogy végrehajtsa az üldözést, azzal a paranccsal, hogy „tegyétek tönkre a hírnevüket, tegyétek tönkre őket anyagilag és semmisítsétek meg őket fizikailag”. Jiang Zemin a Fálun Gong elleni kampány fő felelős tisztviselője.

Az elemzések azt mutatják, hogy Jiang egymaga készítette el a Fálun Gong elnyomására vonatkozó politikát, és hogy semmibe vette Zhu Rongji (Csu Zsungcsi) miniszterelnököt és a Politbüró Állandó Bizottságának többi tagját, akik kezdetben nem támogatták a terveit. De mivel Jiangnak, mint a hadsereg főparancsnokának volt a legnagyobb politikai hatalma, egyedül is folytatni tudta az üldözését.

 

​A 6-10 -es iroda vezetői

Jiang Zemin hozta létre a 6-10-es irodát, és elsöprő ellenőrzési jogot biztosított számára az állam és a párt szervei fölött, beleértve a Közbiztonsági Minisztériumot, az igazságszolgáltatást, a munkatáborokat és a Propaganda Minisztériumot.

Li Lanqing (Lancsing) 1999 és 2003 között volt a 6-10 -es iroda vezetői csoportjának az igazgatója. A Kínai Népköztársaság Államtanácsának alelnöki posztját is betöltötte. Felelős volt a Fálun Gong elleni országos kampányért, és számos jelentést és beszédet adott ki, amely gyűlöletet keltett a csoport iránt.

Luo Gan (Lo Kan) 2007-ig a 6-10 -es iroda vezetői csoportjának az igazgatóhelyettese volt. Luo személyesen ellenőrizte az ország egész területén a munkatáborokat annak biztosítása érdekében, hogy a kormányzat minden szintje végrehajtsa Jiang irányelvét a Fálun Gong gyakorlók megsemmisítésére. Luo Gan az a név, amelyet a leggyakrabban társítanak az elnyomás első éveivel, az 1999-es hivatalos betiltás előtt. 1996 és 1999 között a Luo irányítása alatt eljáró Közbiztonsági Iroda fokozatosan felerősítette a Fálun Gong-gyakorlók elleni kémkedést és a zaklatásukat, miközben az állami média támadni kezdte a csoportot. A leghíresebb médiakritikák közül valójában kettő He Zuoxiutól (Ho Cohsziutól), Luo sógorától származott.

Liu Jing (Csing) 2000 és 2002 között a 6-10 -es iroda vezetői csoportjának az igazgatóhelyettese volt. A Fálun Gongot gyalázó sajtótájékoztatóknak adott otthont, és az üldözés igazolására használta fel a Tienanmen téren megrendezett önégetési incidens propagandáját. Ugyancsak ő irányította a Fálun Gong gyakorlók erőszakos megváltoztatását és agymosását tartományi szinten.

 

Minisztériumok

Jia Chunwang (Csia Csunvang) 1999 és 2002 között közbiztonsági miniszterként tevékenykedett. 2003 és 2008 között Jia a Legfelsőbb Népi Ügyészség főügyészi posztját (AKA főügyész) töltötte be. Miközben a közbiztonságnál dolgozott, Jia egy olyan utasítást adott ki, amely immunitást nyújt bármilyen biztonsági erőknek, rendőrségnek vagy börtönszemélyzetnek, amelyek a Fálun Gong-gyakorlók kínzásáért vagy meggyilkolásáért felelősek. A Legfelsőbb Bíróságnál betöltött jelenlegi pozíciója révén továbbra is felügyelheti az üldözésért felelős személyek büntetlenségét.

Sun Jiazheng (Szun Csiacseng) kulturális miniszter volt (1998-2008). 1999 júliusa óta ez a minisztérium elrendelte az összes Fálun Gong-kiadvány elkobzását és megsemmisítését országszerte, és megtiltott minden további gyártást. A minisztérium az internetes kommunikációt is figyelemmel kísérte és ellenőrizte Kínában, hogy elnyomja a Fálun Gonggal kapcsolatos hírek áramlását és terjessze a KKP irányvonalát. A Sun irányítása alatt álló minisztérium tengerentúli kulturális tevékenységeket használt fel, hogy gyűlölet keltsen a Fálun Gong ellen. 

Chen Zhili (Csen Cseli) volt oktatási miniszter. Az Oktatási Minisztérium minden szinten megköveteli a tanároktól és diákoktól, hogy vegyenek részt a Fálun Gong felszámolására irányuló kampányban az oktatási intézményekben Kína-szerte. A diákokat és a tanárokat arra késztetik, hogy cikkekben, vizsgákon és nyilvános tevékenységek során, mint például transzparensek aláírása, nyilvánosan bélyegezzék meg a Fálun Gongot, vagy kiutasítással, letartóztatással, rendőrségi kihallgatással, sőt kínzással is szembesülnek.

 

További kulcsszemélyek

Bo Xilai (Po Hszilaj) 2001 és 2004 között Liaoning kormányzója volt, amely a négy északkeleti tartomány egyike, ahol az üldözés különösen súlyos. Azután kereskedelmi miniszterként tevékenykedett. Bo a Fálun Gong követők önkényes letartóztatására, fogva tartására, elítélésére, kínzására és bíróságon kívüli megölésére való politikát alakított ki. Konkrétan Bo felügyelte a Masanjia (Maszancsia) kényszermunkatábort, amely a nemzet egyik elsődleges létesítménye, amelyet a Fálun Gong-követők kínzására és megölésére használtak.

Wang Taihua (Vang Tajhua) Anhui (Anhuj) tartomány KKP titkára. Wang felügyelte az Anhui tartományi női munkatábort, ahol közigazgatásilag őrizetbe vette a Fálun Gong követőket, megkínozta és erőszakos átváltoztatási programnak vetette alá őket.

Huang Huahua Guangdong (Kuangtung) tartomány kormányzója volt (2003-2011), és 2011 óta a KKP Központi Bizottságának helyettes titkáraként tevékenykedett. Guangdong legmagasabb rangú kormánytisztviselőjeként Huang végrehajtó hatáskörrel rendelkezik a tartományban működő rendőri és biztonsági erők felett. Huang kitervelte, elrendelte és felhatalmazta a rendőrséget és más biztonsági erőket a Fálun Gong gyakorlók üldözésére Guangdongban, különösen a Shanshui (Sansuj) női kényszermunkatáborban. Huang miatt Guangdong Fálun Gong követői önkényes fogva tartást, kényszermunkát, kínzást és még bíróságon kívüli gyilkosságot is elszenvedtek.

Jia Qinglin (Csia Csinglin) Peking polgármestere (1997-2002) és a KKP volt pekingi titkára volt. 1999 és 2002 között ottani vezető tisztviselőként Jia beszédeket tartott, sürgetve a Fálun Gong további üldözését, és méltatta azokat, akik figyelemreméltó lelkesedéssel hajtották végre a kampányt.

Zhao Zhizhen (Csao Csecsen) egy állami médiaügynökség, a Wuhan Broadcasting and Television Bureau ügyvezető igazgatója. Zhao jogosult volt szerkesztési és programozási politikát meghatározni. A Fálun Gong gyakorlók démonizálásának folyamatos és széles körben alkalmazott gyakorlata révén a rádió- és televíziós médiában Zhao széles körben szított gyűlöletet ellenük. Az ő felügyelete alatt készült anyagokat arra használták fel, hogy arra buzdítsák a biztonsági tisztviselőket, hogy önkényesen vegyék őrizetbe, kínozzák meg vagy öljék meg azokat a Fálun Gong követőket, akik nem mondanak le a hitükről. 

 

"A gonosz diadalához csak az szükséges, hogy a jó emberek ne tegyenek semmit."

Edmund Burke

CSELEKEDJEN MOST

AKTUÁLIS HÍREK

CSELEKEDJEN MOST

Fókuszban

További információkért, kérjük lépjen kapcsolatba a Fálun Dáfá Információs központtal

Email: kapcsolat@mfde.hu;