Meghalt Kínában a tömeges bebörtönzés, kínzás és gyilkolás ötletgazdája
Mi az öröksége annak az embernek, aki 70-100 millió ember népirtását rendelte el? Az áldozatok és az utókor érdekében, akik egy napon visszatekintenek majd erre a tragikus korszakra, és remélhetőleg levonják belőle a tanulságokat, nem szabad finomkodnunk. Világosnak kell lennünk. Jiang Zemin a történelem egyik legrosszabb zsarnoka. A föld söpredéke, aki mérhetetlen szenvedést okozott embertársainak.
Kínában több százmillió ember elsősorban úgy fog emlékezni Jiangra, mint az elmúlt évtizedek, legszisztematikusabb, leghalálosabb és leghosszabb ideig tartó kínai állampolgárok elleni támadásának, a Fálun Dáfá üldözésének a megtervezőjére.
Jiang halálával az áldozatai és sok igazságérzettel rendelkező kínai fellélegezhet. Bár a követői folytathatják a kegyetlenkedéseket, legalább Jiang nem lesz képes már ártani nekik. Eggyel kevesebb gonosz figurája lesz a világnak.
Jiang paranoiás bosszúja
A Fálun Gong egy buddhista hagyományokon alapuló önművelési módszer, qigong gyakorlatokkal és meditációval, amely az 1992-es nyilvános bevezetése után gyorsan népszerűvé vált Kínában. Vonzotta a "qigong" rajongóit és mindazokat, akik az őszinteség, a jószívűség és a türelem erényein alapuló erkölcsi filozófiát magukénak érezték. A Fálun Gong valóban jelentős hivatalos támogatást élvezett a nyitott gondolkodású kormányzati tisztviselők részéről, akik a közegészségügy és az erkölcsi értékek javításának egyik módját látták benne.
1999 elején a Kínai Állami Sportbizottság 70 millióra becsülte a Fálun Gong követőinek számát, ami meghaladta a Kínai Kommunista Párt (KKP) összes tagjának a létszámát. Az állami televízió több mint 100 millió követőről beszélt.
Bár a Fálun Gongnak nincs politikai ideológiája vagy törekvése, Jiang Zemin a népszerűsége, az államtól való függetlensége és a hagyományos spirituális filozófiája miatt a Fálun Gongot fenyegetésnek tekintette a KKP számára.
Így 1999 tavaszán Jiang egymaga elrendelte a Fálun Gong "kiirtását". 1999. július 20-án a kulturális forradalomhoz hasonló propagandakampányt indított, könyvégetésekkel, tömeges letartóztatásokkal és a Fálun Gong-gyakorlók erőszakos "megtérítésével".
Jiang személyes ügyének tekintette a kampányt, szinte a megszállottságig.
A Washington Post 1999. november 9-i jelentése szerint: "Jiang volt az, aki elrendelte, hogy a Fálun Gongot "szektának" nevezzék, majd követelte, hogy fogadjanak el egy szektákat tiltó törvényt".
Ez a lépés, akárcsak maga a kampány, öncélú volt. Ugyanebben a cikkben ez áll: "Az elnyomás célja a kínai vezetés hatalmának demonstrálása és megszilárdítása volt ... Kommunista párti források azt állították, hogy a Politikai Hivatal Állandó Bizottsága nem hagyta jóvá egyhangúlag az erőszakos fellépést, és hogy Jiang Zemin elnök egyedül döntött arról, hogy a Fálun Gongot meg kell szüntetni." Ugyanez a jelentés egy párttisztviselőt idézve azt írja: "Ez nyilvánvalóan nagyon személyes ügy Jiang számára".
2001-ben a CNN vezető elemzője, Willy Lam azt írta, hogy magas rangú tisztviselők bírálták Jiang elnyomását, mint „a saját maga iránti hűség előmozdításának” egy módját.
2002-ben állítólag parancsot adott a Fálun Gong-gyakorlók agyonlövésére, miután öt gyakorló rácsatlakozott a csangcsuni televíziós csatornákra, hogy képeket mutassanak a hitük a világ minden táján történő szabad gyakorlásáról. Az eseményen alapuló "Eternal Spring" [Örök tavasz] című animációs dokumentumfilmet idén beválasztották Kanada jelöltjeként a 2023-as Oscar-díjra a legjobb nemzetközi játékfilm kategóriában.
Életek millióinak megtizedelése
Jiang 1999-es végzetes döntésének következményei pusztítóak voltak. Ártatlan Fálun Gong-gyakorlók millióit hurcolták el az otthonukból vagy az utcáról, majd illegálisan börtönökbe és gulágokba zárták őket, néhányukat több mint egy évtizedre.
Jiang vezetése alatt a KKP jóváhagyta az erőszak és a kínzás szisztematikus alkalmazását a Fálun Gong gyakorlókkal szemben, hogy kényszerítsék őket a Fálun Gong gyakorlásának feladására. A Washington Post 2001-es cikke szerint "Ebben az évben a [kínai] kormány először engedélyezte a [Fálun Gong] csoport elleni szisztematikus erőszak alkalmazását, agymosó osztályok hálózatát hozta létre, és aprólékos erőfeszítéseket tett a hívők szomszédságról szomszédságra és munkahelyről munkahelyre történő kiszorítására." Az elektromos botok, a szexuális zaklatás és a pszichotróp gyógyszerek beadása rutinszerűvé vált, maradandó sérüléseket, fogyatékosságot vagy mentális betegséget okozva számtalan embernek.
2006-ban Manfred Nowak, az ENSZ kínzással foglalkozó különmegbízottja arról számolt be, hogy a kínai fogvatartási központokban elkövetett állítólagos kínzások 66%-ában a Fálun Gong-gyakorlók voltak az áldozatok. A New York Times 2013-as jelentése a Masanjia munkatáborról azt írta: "Mindenki egyetértett abban, hogy a legsúlyosabb bántalmazás a Fálun Dáfá tagjaira irányult, akik nem voltak hajlandóak megtagadni a hitüket."
A Freedom House 2017-es jelentése megállapítja: "A Fálun Gong-gyakorlók Kína-szerte széles körű megfigyelésnek, önkényes letartóztatásnak, fogva tartásnak és kínzásnak vannak kitéve, és nagy a kockázata a bírósági eljárás nélküli kivégzésnek". A szervezet független vizsgálatot végzett 933 olyan Fálun Gong-gyakorló ügyében, akiket 2013 januárja és 2016 júniusa között akár 12 évig terjedő börtönbüntetésre ítéltek.
A kínai biztonsági erők által alkalmazott kínzások és bántalmazások több mint 4800 Fálun Gong-gyakorló halálához vezettek, bár a tényleges szám valószínűleg sokkal magasabb, mivel az esetek megerősítése és külföldre juttatása kockázatos és nehézkes.
Mégis Jiang legsúlyosabb bűne a Fálun Gong-gyakorlók államilag jóváhagyott tömeges meggyilkolása, hogy a létfontosságú szerveiket kivehessék és eladhassák szervátültetésre. A Reuters 2019-es jelentése szerint Hamid Sabi, a Kína Törvényszék jogásza az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa előtt azt vallotta, hogy az erőszakos szervkereskedelem "Kínában évek óta jelentős mértékben folyik... és a mai napig tart." Azt mondta, hogy a szervkereskedelem "több százezer áldozatot" érintett, főként a Fálun Gong követőit. Egy 2021-es nyilatkozatban az ENSZ szakértői azt mondták, hogy az állítást hitelesnek találják, és rendkívül aggasztónak tartják.
Az alábbi, az End Transplant Abuse in China (ETAC) által közzétett videó szerint Bai Shuzhong, a PLA volt egészségügyi minisztere egy törvényszéki vizsgálatnak alávetett telefonbeszélgetésben kijelentette, hogy Jiang Zemin közvetlenül rendelte el a Fálun Gong gyakorlók megölését a szerveikért.
Hosszútávú hatások
A Fálun Gong elleni kampány során Jiang és a KKP vezetése számos elnyomó mechanizmust fejlesztett ki és tökéletesített. 1999 óta a KKP kiterjesztette a fogva tartási központok és fekete börtönök hálózatát, a kínzókat előléptetéssel és bónuszokkal jutalmazta, és létrehozta a "610-es iroda" nevű törvényen kívüli biztonsági erőt, amely Gestapo-szerűen működik a Fálun Gong ellen. Továbbfejlesztette a félretájékoztatást és a propagandát, kasztrálta az igazságszolgáltatást, és létrehozta a világ legkiterjedtebb internetes cenzúra- és megfigyelési rendszerét. Ezek az eszközök eredetileg a Fálun Gong ellen irányultak, de mostanában az ujgurok és más kínai állampolgárok ellen is használják őket.
Jiangnak a Fálun Gong felszámolására irányuló kísérletében játszott szerepére válaszul az áldozatok Kínán belül több tucat nemzetközi bírósági ügyet és több mint 200.000 pert indítottak ellene.
Jiang Zemin halála nem fogja visszahozni az életbe azt a számtalan Fálun Gong-gyakorlót, akik az elmúlt 23 évben az ő tettei miatt haltak meg. Nem fogja újraegyesíteni a szétszakított családok millióit sem. Nem csökkenti azt a kegyetlenséget sem, amellyel a Fálun Gong-gyakorlókat ma is bebörtönzik és megkínozzák Kína-szerte.
De azok számára, akik a Fálun Gongot gyakorolják szerte a világon, ez némi reményt ad arra, hogy a halála új lehetőséget ad a kínai népnek, hogy kövessék a lelkiismeretüket és megállítsák a gyilkolást.
Forrás:
https://faluninfo.net/the-horrific-legacy-of-former-chinese-leader-jiang-zemin/