"A munkánk napi 18 órát tartott a hét minden napján. Folyamatos kihallgatások, fenyegetések és fizikai verések kísérték a munkát. Az őrök célja az volt, hogy megtörjék az akaratunkat vagy a hitünket, miközben a lehető legtöbb termelékenységet préselték ki belőlünk, anélkül hogy megöltek volna. " - Huang Kui
Rabszolgaság
A mai Kínában bárkit ki lehet választani az utcáról, és bírósági eljárás nélkül azonnal rabszolgává lehet tenni évekre. 1999 óta ez több százezer emberrel történt meg, akik a Fálun Gongot gyakorolják és eltűntek Kína hatalmas munkatábor rendszerében.
Ethan Gutmann azt írja a "The Slaughter", című könyvében, a 320. oldalon, hogy átlagosan 450.000 és 1 millió közötti Fálun Gong gyakorlót tartanak az úgynevezett laogai-ban (vagy az "átnevelést" végző munkatáborokban).
Az északkelet-kínai tél szibériai hidegében a szabadban vagy a nem szellőző helyiségek fullasztó melegében, amelyekben szerves oldószerek vagy ürülék bűze terjeng, a foglyok napi 20 órát dolgoznak. Akik megtagadják a munkát, azokat megverik, megkínozzák vagy éheztetik.
Mit gyártanak? A ruháinkat, a karácsonyfadíszeinket, játékokat, evőpálcikákat...
Szemtanúk beszámolói
Jennifer Zheng arról számolt be, hogy reggel 5 órától másnap reggel 2 vagy 3 óráig (21 óra) kellett dolgoznia a pekingi Xin'an munkatáborban, ahol játéknyulakat kellett készítenie a pekingi Mickey Toys Co. Ltd. számára, aki állítólag a Nestle alvállalkozója. Annyira kimerült volt, hogy nem tudott 1-től 9-ig tisztán elszámolni.
Egy másik személy elmondta, hogyan gyártottak "csomagolt evőpálcikákat" a pekingi Daxing megyei munkatáborban. A becsomagolandó pálcikákat a földön halmozták fel, és a dolgozók gyakran rájuk léptek. A higiénia garantálására egyetlen intézkedést sem hoztak. A szerződéses kényszermunka után járó bevétel a munkatáborokban dolgozó rendőrők jövedelme volt.