Ennek a borzalmas üldözésnek a jellege és terjedelme viszonylag kevéssé ismert. Ezért rendkívül fontos az üldözöttek támogatása. Számos ország orvosszakértői ( Medical experts )ellenevéleményüknek adtak hangot és tiltakoztak a Fálun Gong gyakorlókból történő szerveltávolítások miatt Kínában. Képviselők és emberi jogi szervezetek, mint például az Amnesty International és a Human Rights Watch is felszólaltak az üldözés ellen.
Kínán belül is tapasztalhatóak fejlemények. Kínaiak milliói léptek ki a pártból és fordultak el a KKP-tól (Tuidang mozgalom). A kínaiak petíciókat ( petitions ) nyújtottak be a Falun Gong-ot gyakorló társaik szabadon bocsátására. Ügyvédek (Lawyers ) védték a Fálun Gong gyakorlókat a bíróságon, és sok kínai állampolgár pert (lawsuits ) indított Jiang Zemin ellen.
Az üldözés kiterjedésének tudatosítása érdekében a Fálun Gong gyakorlók világszerte számos rendezvényt és tiltakozást szerveztek (activities and protests). Hozzájárultak az internetes blokádok megtöréséhez Kínában, hogy ellensúlyozzák a kínai rezsim propagandáját és csökkentsék az üldöztetést. Cenzúrázatlan médiát hoztak létre, telefonbeszélgetéseket kezdeményeznek kínai lakosokkal, műholdas TV-n keresztül elérték a kínai embereket, felvonulásokon vesznek részt, információs standokat állítanak fel, petíciókat és művészeti kiállításokat szerveznek. Ők készítették Hard to Believe, Free China, és a Transcending Fear című díjnyertes filmeket is.