A Kínai Népköztársaság pszichiátriai osztályain a Fálun Gong gyakorlókat rendszeresen ismeretlen pszichotróp gyógyszerekkel injekciózzák be mérgező adagokban. Némely áldozatok arról számoltak be, hogy kísérleti tengerimalacként használták őket, és az injekció beadása után hosszabb ideig tartó hallucinációkba estek. Mások súlyos károsodást szenvedtek el a központi idegrendszerükben az injekciók miatt. Megint mások – akik mentálisan egészségesek voltak, amikor politikai okokból a kórházba kényszerítették őket – megzavarodtak, miután ott „kezelték” őket.
A kommunista párt véleményével nem egyező nézetekhez ragaszkodó emberek pszichiátriai bántalmazása jól dokumentált, és a jelenlegi rezsim alatt évtizedek óta tart. Az olyan szervezetek, mint a Pszichiátriai Világszövetség (WPA), a Human Rights Watch és a pszichiátriai kezeléssel foglalkozó genfi bizottság beszámoltak róla. A WPA megpróbálta kivizsgálni a Fálun Gonggal szemben elkövetett visszaéléseket a kínai elmegyógyintézetekben, de többször megtagadták nekik a belépést.
Az elmegyógyintézetekben történő kínzás két fő célt szolgál a kommunista párt számára. Először a Fálun Gong lejáratását célozza meg azáltal, hogy a követőit tébolyultként jeleníti meg. Másodszor, lehetővé teszi a büntetés súlyos formáit, és potenciális megoldást nyújt azok kezelésére, akiket megrögzött követőknek tekintenek, és akik makacsul elutasítják, hogy megváltozzanak. A pszichiátria eszközeit – beleértve az elektromos sokkolást, a nyugtatókat és más kábítószereket – a Fálun Gong fogvatartottak ellen fordítják a kínzás és manipuláció eszközeiként.
“Miután április 25-én Pekingbe utazott, hogy tiltakozzon a Fálun Gong betiltása miatt, ismét letartóztatták; május 23-án a munkáltatója, egy állami petrolkémiai vállalat jóváhagyta a kötelezettségvállalási dokumentumokat, amelyek felhatalmazták a rendőrséget, hogy beutalják egy elmegyógyintézetbe. Su úr apja szerint az orvosok naponta kétszer injekciózták Su urat egy ismeretlen anyaggal. Amikor Su úr egy héttel később megjelent, nem tudott normálisan enni vagy mozgatni a végtagjait. Tíz nappal később meghalt.”
- Washington Post, 2000. június 23
Az elmegyógyintézet falain túl ezek a módszerek a rendőrség és a börtönőrök kezébe kerültek. Az Amnesty International beszámolt arról, hogy a pekingi rendőrség egyik szóvivője, aki ezekkel a kórházakkal állt kapcsolatban, amikor ezekről a visszaélésekről kérdezték, kifejtette: „Ők nem betegek, azért vannak ott, hogy átneveljék őket… A legtöbben közülük Fálun Gong-szélsőségesek, akik Pekingbe mentek tiltakozni.”
Robin Munro nagy tömegű úttörő munkát végzett ennek a pszichiátriával való visszaélésnek a feltárásában. Kína pszichiátriai inkvizíciója: Különvélemény, pszichiátria és a törvény az 1949 utáni Kínában (China’s Psychiatric Inquisition: Dissent, Psychiatry and the Law in Post-1949 China) című 2006-os könyvében Munro egy fejezetet szentel a kínai Fálun Gong-gyakorlók pszichiátriai üldözése kérdésének.
Több mint három hónapig tartottak bennünket a Xuzhou (Hszücsou) City Elmegyógyintézetben. Erőszakkal egy ágyhoz kötöztek bennünket, és az úgynevezett orvosi személyzet injekciókat adott nekünk, és „orvosságot” erőltetett le a torkunkon. Ismeretlen gyógyszerekkel is injekcióztak bennünket. Elájultunk és eszméletlenek voltunk röviddel az injekciók beadása után. Amikor az injekciók hatást gyakoroltak, rendkívüli fájdalmaktól szenvedtünk. Olyan súlyos volt, hogy vonaglottunk a fájdalomtól, szánalmasan kiáltoztunk, és a falhoz vertük magunkat egy kétségbeesett próbálkozásban, hogy öntudatlanra üssük magunkat annak érdekében, hogy megszabaduljunk a fájdalomtól.Miután az injekciók hatása megszűnt, megkérdeztük az egészségügyi személyzetet: „Miért adtatok be nekünk injekciókat és más káros anyagokat, ámbár mi tökéletesen egészségesek vagyunk?” Szégyenkezve válaszoltak: „Nincs más választásunk. Ez a fenti utasítások szerint történik. Engedelmeskednünk kell a vezetőinknek, ha meg akarjuk tartani a munkahelyünket. Nem akarunk így bánni veletek, de nem akarjuk elveszíteni az állásunkat.” – egy Xuzhou (Hszücsou) városból származó Fálun Gong-gyakorló vallomása (a Fálun Gong-gyakorlók szellemi üldözéséről szóló vizsgálati jelentésből)( Investigative Report on Spiritual Persecution of Falun Gong Practitioners)